Znów śmierć na torach. Tym razem w Ciechanowie

Kolejne, tragiczne zdarzenie na szlaku kolejowym Warszawa – Gdynia. W Ciechanowie pociąg PKP Intercity jadący z Krakowa do Gdyni potracił dzisiaj (piątek, 4 sierpnia) śmiertelnie mężczyznę.

– Około godz. 14.10 w rejonie ul. Sienkiewicza w Ciechanowie doszło do tragicznego zdarzenia na torach kolejowych. Pociąg relacji Kraków- Gdynia potrącił mężczyznę. Maszynista był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia – poinformowała nas oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

Koleje Mazowieckie informują o utrudnieniach w ruchu pociągów na linii Warszawa – Działdowo – odcinek Ciechanów – Konopki.  – Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl – czytamy w komunikacie.

Na dworcu w Ciechanowie pociągi mają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut opóźnienia. I tak np. pociąg z Lublina do Helu – 46 min.; z Krakowa do Olsztyna – 28 minut, z Kołobrzegu do Łodzi – 36 minut.

To kolejne śmiertelne potrącenie na tej linii. Przypomnijmy, że w czerwcu w pobliżu miejscowości Komory Dąbrowne, gm. Sońsk pociąg towarowy śmiertelnie potracił 22-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego.

red

Fot. Adrian Bieszczak