Powiatowy Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej

W Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się I Powiatowy Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej “KU NIEPODLEGŁEJ”, który zainaugurował obchody 100-lecia obchodów niepodległości Polski.

Konkurs odbył się – co warto podkreślić – 19 marca w imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapoczątkował działania PCKiSz związane z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski: spektakle, koncerty, konkursy teatralne, filmowe, literackie i plastyczne, marsze, parady.

Opublikowany przez Krzysztof Bieńkowski na 19 marca 2018

Opublikowany przez Krzysztof Bieńkowski na 19 marca 2018

 

Konkurs był eliminacjami do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej w Zielonce. Organizatorami byli PCKiSz oraz Związek Piłsudczyków RP -Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie. Finansowo przedsięwzięcie wsparły Starostwo Powiatowe w Ciechanowie oraz Urząd Miasta Ciechanów.

W pierwszej części konkursu odbyły się przesłuchania uczestników w kategoriach do 16 lat i powyżej 16 lat. W Koncercie Galowym wystąpili laureaci oraz zaproszone gwiazdy: Magdalena Tunkiewicz i Wojciech Bardowski. Koncert poprowadziła  Małgorzata Milewska.

PROTOKÓŁ I POWIATOWEGO KONKURSU PIEŚNI LEGIONOWEJ I PATRIOTYCZNEJ „KU NIEPODLEGŁEJ”

Jury w składzie: Wojciech Bardowski, Magdalena Tunkiewicz, Mirosław Maciński, Edyta Bojkowska – Kolak po przesłuchaniu 24 solistów, 2 duetów i 2 zespołów zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

kat. do lat 16:

I nagroda prezydenta Ciechanowa – 500 zł  – Kinga Miklaszewska. II nagroda starosty ciechanowskiego – 400 zł – Jakub Jeskie; III nagroda dyrektora PCKiSz  –  300 zł – Paulina Pawłowska. Wyróżnienia – Zespół „LA –Ti –Do”;  Gabriela Sadowska.

 kat. od 16 lat

I nagroda starosty ciechanowskiego -800 zł – Kinga Kisiel; II nagroda prezydenta Ciechanowa – 600 zł – Maja Fijałkowska; nagroda prezesa Związku Piłsudczyków – 400 zł – Konstancja Molewska.

 

fot. Jerzy Ratowski