Budujemy studnię w Sudanie Południowym

Prawie 10 ton makulatury zebrała już Akcja Katolicka ciechanowskiej parafii farnej. Dochód ze sprzedaży surowca będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie Południowym. Podczas grudniowej, dwudniowej zbiórki zebrano 5 ton 220 kg makulatury.

Dzięki uprzejmości ks. Kazimierza Kurka z Płocka prezentujemy nagranie wykonane przez o. Krzysztofa Ząbika, kombonianina przy otwarciu studni w Sudanie Południowym.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=HWjg9yft-_o’]

Wcześniejsza, listopadowa i zarazem pierwsza w Ciechanowie przyniosła 4 tony i 344 kg. Kolejna odbędzie się w dniach 3-4 stycznia przy Domu Parafialnym „Katolik”, ul. Ściegiennego 18, w godz. 10-18. – Akcja rozpoczęta przez Oddział Łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy przynosi wymierne wyniki. W Sudanie Południowym zostało już wybudowanych ponad 10 z reguły fundowanych przez polskie miasta – informuje prezes AK parafii farnej Ryszard Wesołowski. – Ciekawostka: piętnastotysięczny Przeworsk ma już “swoją” studnię.

Do zebrania dostatecznej ilości środków pozyskanych ze sprzedaży makulatury zebranych przez nasze miasto i okoliczne miejscowości potrzebny będzie jeszcze wielomiesięczny wysiłek i determinacja. Formuła przedsięwzięcia jest następująca: przez miesiąc lub okres dłuższy zbieramy skrupulatnie w gospodarstwie domowym, firmie lub urzędzie makulaturę i dostarczamy na miejsce zbiórki. Papier najlepiej dostarczyć w kartonie, worku foliowym, reklamówce lub związany sznurkiem – kontynuuje Ryszard Wesołowski. – Jeden kilogram papieru daje w spalonej słońcem Afryce 75 litrów czystej, życiodajnej wody. Wspominając Jana Pawła II i zbliżającą się Jego kanonizację, dołóżmy starań by wspomóc chrześcijan w Sudanie Południowym.