Był atrakcją, stał się zagrożeniem

– Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie wszczęła śledztwo w sprawie incydentu lotniczego z udziałem policyjnego śmigłowca Black Hawk w Sarnowej Górze – poinformowało Radio dla Ciebie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (niedziela, 20 sierpnia) po południu w trakcie pikniku z okazji 103. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą. Obok czołgu Leopard i innego sprzętu wojskowego – śmigłowiec miał być największą atrakcją imprezy.

Wszystko szło dobrze do czasu, gdy ok. 17. maszyna wzbiła się z powrotem w powietrze, a pilot przeleciał nad publicznością. Wtedy śmigło zerwało linię odgromową. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, skończyło się na strachu.

Komenda Główna Policji wydała w tej sprawie komunikat:

“Trwają czynności związane z wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia z udziałem policyjnego śmigłowca, do którego doszło 20 sierpnia podczas pikniku zorganizowanego z okazji 103. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą koło Ciechanowa. Zgodnie z procedurami powiadomione zostały odpowiednie organy, w tym Prokuratura oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Na miejscu zostały przeprowadzone również niezbędne czynności procesowe, a zgromadzone materiały niezwłocznie zostaną przekazane do Prokuratury. Z polecenia Komendanta Głównego Policji czynności w sprawie incydentu lotniczego prowadzi też Biuro Kontroli KGP”.

red

Fot. Marek Szyperski