Ciechanów pomaga Ukrainie

W ciechanowskim Urzędzie Miasta działa zespół ds. wdrożenia wielopłaszczyznowej pomocy obywatelom Ukrainy. Prezydent miasta rozmawiał z wojewodą mazowieckim na temat kwaterowania uchodźców w mieście.

⁃ Hotel Olimpijski został potwierdzony jako miejsce kwaterowania obywateli Ukrainy, do którego będą przyjmowane osoby na podstawie skierowania administracji rządowej – informuje ciechanowski Urząd Miasta. – Wzorem innym miast także w Ciechanowie komunikacja miejska dla uchodźców jest darmowa na podstawie okazanego paszportu;  przygotowywane jest wsparcie miasta dla osób, które już przyjęły i będą przyjmować do własnych domów lub mieszkań obywateli Ukrainy.

Ratusz informuje, że wszelkie deklaracje indywidualne dotyczące chęci niesienia pomocy należy kierować na utworzoną infolinię lub adres e-mailowy (szczegóły na stronie Urzędu Miasta Ciechanów i w kolejnym wpisie na fb).

Miasto rozpoczęło także współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami celem zrealizowania kolejnej pomocy miastu partnerskiemu Chmielnicki w zakresie zakupu profesjonalnego wyposażenia dla tworzonej tam obrony cywilnej.

Red

Fot. UM Ciechanów