Ciechanów. Utrudnienia na pętli miejskiej

W związku z trwającą przebudową ul. Bartołda od 16 do 19 kwietnia wystąpią utrudnienia dla kierowców na części pętli miejskiej. Na odcinku od ul. Kargoszyńskiej do ul. Dygasińskiego wyłączony z ruchu będzie jeden pas. Wprowadzone zostanie dodatkowe oznakowanie – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

W ramach przebudowy ul. Bartołda wykonywane będzie włączenie nowego odcinka kanalizacji deszczowej do pętli miejskiej. – Wykonawca prac budowlanych wprowadzi dodatkowe, tymczasowe oznakowanie robót. Jeden pas ruchu zostanie czasowo wyłączony z ruchu. Kierowcy są proszeni o szczególną ostrożność i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu – informuje pani rzecznik i dodaje, że dzisiaj (16 kwietnia) prace mogą być realizowane do późnych godzin nocnych.

W ramach prowadzonej przez miasto inwestycji powstanie nowa nawierzchnia, chodniki, wybudowane będzie odwodnienie i oświetlenie. Na szerokości 5 m wykonana będzie nowa nawierzchnia z asfaltu. Po obu stronach jezdni powstaną chodniki z kostki oraz zjazdy na posesje. Teren przyległy obsiany będzie trawą. Wybudowane będzie też oświetlenie. Zamontowanych zostanie 5 słupów i 5 opraw. Prace zakończą się w ostatnim kwartale tego roku. Są realizowane w odpowiedzi na wnioski mieszkańców ze spotkań osiedlowych z prezydentem. Na ten rok przewidziano również modernizację innej drogi znajdującej się na osiedlu „Kargoszyn”: ul. Andersena.  

red

Fot. UM Ciechanów