Ciechanów. Więcej miejsc parkingowych na ul. Reutta

Rozpoczął się drugi etap prac związanych z modernizacją parkingu zlokalizowanego przy ul. Reutta. 24 miejsca postojowe i droga manewrowa powstaną przy ul. Reutta. To drugi etap modernizacji tego parkingu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Istniejący przy ul. Reutta parking samochodowy będzie rozbudowany o dodatkowe miejsca postojowe. Powstanie też droga manewrowa i nowe oświetlenie. Na części terenu zasiana zostanie trawa – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Stara nawierzchnia z masy asfaltowej wykorzystana będzie jako podbudowa pod nową nawierzchnię z kostki betonowej. Istniejące ogrodzenie terenu wykonane z siatki zostanie zdemontowane.

Roboty rozpoczęły się dzisiaj (8 czerwca) i potrwają do połowy lipca. W tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego projekt „Rewitalizacja parkingu na osiedlu Płońska – II Etap” otrzymał 275 głosów mieszkańców.

– W 2021 r. w ramach pierwszego etapu wybudowano parking na 18 miejsc wraz z drogą manewrową. Zamontowane zostały elementy małej architektury: dwie ławki parkowe z oparciem, kosze na odpady i dwie donice – przypomina Paulina Rybczyńska.

red

Fot. UM Ciechanów