Ciechanowscy policjanci w ogólnopolskiej akcji “Prędkość”

Wczoraj (środa, 27 kwietnia) ciechanowscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. – 43 przekroczenia prędkości, zatrzymane prawo jazdy oraz kierująca bez uprawnień to efekty wczorajszych działań ciechanowskich policjantów – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

W działania zaangażowane były między innymi policyjne zespoły pn. „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 43 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich stracił prawo jazdy, natomiast kierującą, która przekroczyła prędkość i jechała bez uprawnień za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

– Nieodpowiedzialnością oraz brakiem rozsądku wykazała się 42-letnia mieszkanka Ciechanowa, która została zatrzymana do kontroli drogowej wczoraj rano w Alei Niepodległości. Kierująca samochodem Honda przekroczyła dozwoloną prędkość, jednak to nie jedyne przewinienie 42-latki. Podczas kontroli okazało się, że kierująca nie posiada uprawnień do kierowania i nigdy ich nie posiadała. Na dodatek kobieta odwoziła dziecko do szkoły. Zmiana przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym pozwala na wyciągnięcie poważnych konsekwencji od kierującej. Sprawą 42-latki zajmie się sąd – relacjonuje kom. Jolanta Bym. – Rażącego przekroczenia prędkości dopuścił się kierujący samochodem osobowym opel. 26-letni mieszkaniec Ciechanowa został zatrzymany po godzinie 20 w Ciechanowie w Alei Niepodległości. Młody kierowca pędził 113 km/h tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h w obszarze zabudowanym.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

red