Dachował, bo chciał uniknąć zderzenia z sarną

Samochód rozbity, ale kierowca na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj (środa, 13 marca) w Golądkowie, w powiecie pułtuskim.

– 43-letni kierowca citroena stracił panowanie nad autem, gdy na szosę wybiegła sarna. Auto odbiło w bok i zjechało do przydrożnego rowu, a następnie uderzyła w drzewo i dachowało. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń – relacjonuje kom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. – Jedźmy zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych. Pamiętajmy również aby nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta” (znak A-18b), który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię, jest w tym miejscu większe, niż na pozostałych odcinkach dróg. Zmniejszenie prędkości pozwoli nam zatem na zminimalizowanie skutków ewentualnego zdarzenia – apeluje kom. Milena Kopczyńska.

red

Fot. KPP w Pułtusku