Doprowadził do zderzenia i uciekł. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie

– Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali 54-letniego kierującego audi, który spowodował kolizję drogową, a następnie odjechał. Szybko wyszło na jaw, co było powodem ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając prawie dwa promile alkoholu. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

    Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (19 grudnia) ok. godz. 16.30. W Rąbieżu, gm. Opinogóra Górna, na drodze wojewódzkiej nr 617 Ciechanów-Przasnysz. Kierowca audi uderzył w tył volkswagena i odjechał. -Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zgłaszający przekazał mundurowym numery rejestracyjne pojazdu sprawcy zdarzenia – informuje pani rzecznik.

    – Funkcjonariusze bezpośrednio po zdarzeniu ustalili dane właściciela pojazdu i natychmiast pojechali do jego miejsca zamieszkania. Na miejscu zastali 54-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego oraz audi z widocznymi uszkodzeniami świadczącymi o tym, że pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym. Mężczyzna przyznał, że to on kierował pojazdem. Szybko też wyszło na jaw, co było powodem ucieczki 54-latka z miejsca zdarzenia. Policjanci wyczuli bowiem od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 54-latka prawie dwa promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje asp. Magda Zarembska.

    54-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do trzech lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

    red

    Fot. KPP w Ciechanowie