Pieszy zginął, kierowca miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie

Mławska Policja i Prokuratura prowadzą czynności w sprawie wczorajszego, tragicznego wypadku drogowego w Nowej Otoczni. Nietrzeźwy kierowca fiata, potrącił 42-letniego pieszego, który zginie na miejscu. 47-letni kierowca, w momencie zatrzymania, miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu. Grozi mu do 16 lat więzienia.

– Dyżurny mławskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o wypadku, chwilę po godz. 22. Służby ratunkowe wezwali przypadkowi świadkowie, którzy udzielali potrąconemu pierwszej pomocy. Pomimo działań ratunkowych, 42-letni pieszy, mieszkaniec pow. mławskiego, zmarł na miejscy wypadku – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący fiatem 47-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Mławy, na nieoświetlonym odcinku, potrącił pieszego, idącego w tym samym kierunku, prawą stroną drogi. Pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych. Kierowca fiata, w chwili zatrzymania przez interweniujący patrol, miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 16 lat pozbawienia wolności. Trwają szczegółowe ustalenia, czynności prowadzi mławska policja pod nadzorem prokuratury.

Policja apeluje o przekazywanie informacji o nietrzeźwych kierujących – jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast powiadom policję. Jeśli widzisz, że osoba, która piła alkohol, wsiada za kierownicę – REAGUJ! Jeśli nie jesteś w stanie jej powstrzymać, natychmiast powiadom policję. Twoja reakcja może zapobiec niebezpieczeństwu. Nietrzeźwy kierowca na drodze to śmiertelne zagrożenie.

Policja apeluje także do pieszych, o używanie elementów odblaskowych po zmierzchu. Obowiązek taki dotyczy terenu niezabudowanego, odblaski jednak przydają się wszędzie tam, gdzie droga jest słabo oświetlona, pada deszcz, widoczność na drodze jest ograniczona. W okresie jesienno – zimowym, elementy odblaskowe na odzieży, torbie czy plecaku to podstawa.  

red

Fot. KPP w Mławie