„Ferie z WOT” w koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Szesnaście dni w zupełnie nieznanym otoczeniu, wyzwania i zadania, wspólny cel, który połączy kolejnych ochotników – Wojska Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowują się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Dołącz do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej!

Ferie zimowe w województwie mazowieckim w roku 2024 zaplanowano w terminie 15 – 28 stycznia. Międzysemestralną przerwę w nauce możesz spędzić w nietuzinkowy sposób, który być może będzie momentem zwrotnym w Twoim życiu! Podejmujesz wyzwanie?

Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT”. W 5 Mazowieckiej Brygadzie OT zimowe szkolenie będzie realizowane w dwóch terminach. Pierwsze powołanie na szkolenie podstawowe zaplanowano na 15-16 grudnia br., w tych dniach ochotnicy przejdą m.in. test sprawności fizycznej, załatwią sprawy ewidencyjno-finansowe, otrzymają mundury i wyposażenie. Zasadnicza część szkolenia, czyli zajęcia praktyczne będą realizowane w okresie ferii zimowych, tj. w dniach 15-28 stycznia 2024 r. Drugie powołanie do TSW (Terytorialnej Służby Wojskowej) w ramach „Ferii z WOT” zaplanowane jest na 13 stycznia 2024 r.  Wszyscy ochotnicy zimowych szkoleń złożą uroczystą przysięgę wojskową 28 stycznia.

Jak podkreśla czasowo pełniący obowiązki dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk – Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad, blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – nie zwlekaj! Złóż swój wniosek już dziś!

Skontaktuj się z rekruterem 5MBOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOTlub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30). Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji – CWCR (wojsko-polskie.pl).

ELŻBIETA OBRĘBSKA, Rzecznik Prasowy 5 MBOT