Figura Chrystusa wróciła na ciechanowskie rondo

Figura Chrystusa Króla stojąca od 1948 r. u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Gruduskiej i Przasnyskiej po renowacji wróciła dzisiaj (wtorek, 16 kwietnia) na swoje miejsce.

W grudniu 2017 r. figurę rozbił cywilny bus wiozący komandosów wracających z poligonu.

Naprawę sfinansował ciechanowski Urząd Miasta, wykonał ją znany ciechanowski modelarz Krzysztof Kaczorowski (współautor, razem z synem Michałem, modelu ciechanowskiej wieży ciśnień, który stanął w Parku Nauki Torus obok słynnego pierwowzoru).

-Jej samoistnym posiadaczem była mieszkanka pobliskiej posesji, prawnuczka jednego z fundatorów figury – informuje o figurze rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Do miasta, choć nie jest ono zarządcą drogi obejmującej rondo, płynęły liczne prośby o naprawienie figury i obsadzenie ronda w sposób praktykowany na innych rondach – na pętli miejskiej. Miasto przejęło figurę w formie darowizny. Figura jest już zamontowana, a obecnie jej otoczenie obsadzane jest roślinami. Rondo obsadzane jest sosną górską (225 sztuk) i kocimiętką (300 sztuk). Zarządca drogi zaakceptował projekt i wydał zgodę na zagospodarowanie obszaru.

Rondo znajduje się u zbiegu dwóch dróg wojewódzkich.