Forum Miast Partnerskich

Od dzisiaj do niedzieli trwać będzie w Ciechanowie doroczne Forum Miast Partnerskich. Biorą w nich udział przedstawicieli „bliźniaczych” miast ze Słowacji, Ukrainy, Francji i Niemiec oraz z dolnośląskiej Bielawy.

A w środę rano trwało wielkie czyszczenie przed ciechanowskim Ratuszem.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=eam6UUnYRho’]

– Zaproszenie prezydenta Waldemara Wardzińskiego przyjęli prezydenci i burmistrzowie z Haldensleben w Niemczech, Chmielnickiego na Ukrainie, Brezna w Słowacji, Meudon we Francji oraz Bielawy. Głównym programem tegorocznego spotkania będzie konferencja „XXV lat nowej demokracji – doświadczenia i refleksje…”. Goście odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób nowe uwarunkowania społeczno-polityczne wpłynęły na życie publiczne ich miast. W ramach prezentacji  regionalnego dorobku  ostatnich lat, delegacje miast partnerskich zwiedzą m.in. Opinogórę oraz Stadion Narodowy w Warszawie. Wezmą też udział w Dniach Ciechanowa – informują służby prasowe Ratusza.

Jeden komentarz

  1. Jak byłem poza Sokołówkiem :), w innych miastach, to tam zawsze nocami – codziennie tak czyszczą :)). Ale widać maja codziennie dni partnerskie :)

Comments are closed.