Groził, uszkodził, podpalił i uciekł na skuterze. Niedaleko

Mławscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zatrzymanego, nietrzeźwego 18-latka, który groził spaleniem rodzinnego domu.

– Do zdarzenia doszło we wtorek (15 sierpnia) wieczorem, na terenie jednej z gmin powiatu mławskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego 18-latka, który groził matce podpaleniem domu rodzinnego. Uszkodził drzwi wejściowe, podpalił także kilka bel słomy składowanej na polu. Po wszystkim wsiadł na skuter i odjechał. Podczas policyjnej interwencji nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Chwilę później został jednak zatrzymany i obezwładniony przez mławskich policjantów. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z mundurowymi, pił alkohol od rana, zażywał także narkotyki. W użytkowanym przez niego pomieszczeniu policjanci odnaleźli susz konopi indyjskiej. Od zatrzymanego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających. Został osadzony w policyjnym areszcie – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.                                   

Wczoraj (środa, 16 sierpnia) 18-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, gróźb karalnych, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, posiadania środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. – Jest także osobą podejrzaną o stosowanie przemocy domowej, wszczęta została procedura „Niebieskich Kart”. Wobec agresywnego 18-latka zastosowano nakaz opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do matki. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red