Nietrzeźwy spowodował kolizję. Grozi mu do dwóch lat więzienia

Ciechanowscy policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego!

W ostatni poniedziałek (14 sierpnia) 23-letni kierowca audi, mający ponad promil alkoholu w organizmie, doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

– W miniony poniedziałek ok. godziny 11.30 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 616 w miejscowości Przążewo doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 23-letni kierujący audi, podczas manewru wymijania, na łuku drogi uderzył w jadącego z naprzeciwka forda. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca audi ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej również odpowie przed sądem – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

PAMIĘTAJMY! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

red