Jechał zbyt szybko, więc teraz sobie odpocznie

39-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu płońskiego za przekroczenie dozwolonej prędkości o 68 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

– Policjanci z grupy SPEED, którzy dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu ciechanowskiego w miniony piątek (17 marca) w Opinogórze Górnej zatrzymali 39-letniego kierowcę bmw, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 68 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto 39-letni mieszkaniec powiatu płońskiego otrzymał mandat w wysokości 2 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie trzech miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto spieszyć się i ryzykować życie swoje oraz innych!

red

Fot. KPP w Ciechanowie