Jedenastoletni Mateusz trenował z Robertem Lewandowskim

11-letni Mateusz Sańko z Ciechanowa zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu “Mierz wysoko” organizowanym przez Disney XD. W nagrodę trenował w Dortmundzie z Robertem Lewandowskim.


Mateusza spotkaliśmy w miniony piątek na “Orliku” przy Miejskim Zespole Szkół nr 1. Razem z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 5 wygrał tam turniej czwartoklasistów.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=DwJhsG5moOY’]

* fot. – materiały organizatora konkursu Disney XD

* z materiałów prasowych organizatora konkursu

DISNEY XD „MIERZ WYSOKO”: MATEUSZ Z CIECHANOWA WYGRYWA SESJĘ TRENINGOWĄ Z ROBERTEM LEWANDOWSKIM

15 maja, na klubowym stadionie Borussii Dortmund, obyła się sesja treningowa Mateusza – zwycięzcy tegorocznej edycji „Mierz Wysoko”, której twarzą był Robert Lewandowski. Młody fan piłki nożnej, miał niepowtarzalną okazję treningu z jednym z najlepszych napastników Bundesligi.

10-letni Mateusz od 3 lat trenuje w MKS Ciechanów i podobnie jak Robert jest napastnikiem. Cały jego wolny czas wypełnia piłka nożna i to z nią wiąże swoją przyszłość. Wpatrzony w swego idola, będzie dążył do tego by grać w międzynarodowych klubach i w reprezentacji Polski. Podczas sesji treningowej chciał się przede wszystkim dowiedzieć jak strzelać tak fantastyczne, jak Robert bramki. Zgłoszenie dziesięciolatka zostało wybrane z ponad 4 tysięcy kandydatów.

Sesja treningowa z Robertem była spełnieniem moich marzeń! Wysyłając zgłoszenie, nie podejrzewałam, że zostanę wybrany. Robert przekazał mi w Dortmundzie wiele cennych wskazówek. Wierzę, że dzięki nim będę mógł rozwijać swoje umiejętności – komentuje swoje zwycięstwo Mateusz.

Ten niecodzienny trening został zarejestrowany i od 16 czerwca będzie emitowany w Disney XD, jak również na oficjalnym profilu w YouTube.

– Spędzenie dnia z Mateuszem było dla mnie powrotem do treningów, które sam odbywałem, będąc w jego wieku. Bardzo się cieszę, że mogłem się z nim podzielić swoją wiedzą i umiejętnościami. Trzymam mocno kciuki za Mateusza i życzę mu, aby zawsze dążył do spełniania swoich marzeń – dodaje Robert, polska gwiazda Bundesligi.

***

Gdziekolwiek zmierzasz, zawsze „Mierz Wysoko” – o akcji

Inicjatywa ma na celu zainspirowanie dzieci do aktywnego działania, podejmowania nowych wyzwań i samodoskonalenia. Angażując w nią znanych sportowców, muzyków czy tancerzy, Disney XD daje dzieciom szansę spełniania się w tym, co najbardziej kochają i zachęca, by do wszystkiego, co robią podchodziły z pasją. Dzięki „Mierz Wysoko” młodzi fani sportu, muzyki czy tańca mają szansę spotkania się ze swoim mistrzem w danej dziedzinie.

W ubiegłorocznej, sportowej odsłonie akcji, gwiazdą „Mierz Wysoko” był Marcin Gortat, polski zawodnik NBA, na co dzień grający w barwach Phoenix Suns. 13-letni Kamil z Piastowa, wyjechał do Stanów Zjednoczonych i miał niepowtarzalną okazję trenowania z Mistrzem. Kamil zwiedził również Orlando Magic Arenę, gdzie przyglądał się profesjonalnym treningom, światowej sławy koszykarzy.

Obok Marcina, „muzycznym” Mistrzem akcji Mierz Wysoko w 2012 roku, był Wojtek Kuderski, perkusista zespołu Myslovitz. W edycji 2011, 11-letni Paweł ze Szczecinka, spotkał się z Łukaszem Fabiańskim. Swoją sesję treningową odbył na stadionie klubu Arsenal w Londynie.

*Warunki i zasady uczestnictwa w konkursie znajdują się na dedykowanej “Mierz Wysoko” stronie internetowej.

Disney XD

Disney XD jest kanałem tematycznym, działającym na wielu platformach. Kanał ten prezentuje fascynującą mieszankę programów typu live-action oraz seriali animowanych. Disney XD skierowany jest głównie do chłopców w wieku od 6-14 lat, poszukujących nowych doświadczeń, dążących do samorealizacji, lubiących wyzwania, zainteresowanych sportem, przygodami, humorem. Kontent kanału Disney XD obejmuje telewizję, internet oraz platformy mobilne i VOD. Wśród propozycji programowych kanału znajdują się seriale, filmy oraz krótsze formy telewizyjne.