Kierowca w stanie ciężkim

Ciechanowscy policjanci badają okoliczności wczorajszego wypadku w Zalesiu, gm. Glinojeck na drodze krajowej nr 50. Ciężko ranny został tam 35-letni kierowca skody rapid.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący volkswagenem transporterem 54-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, jadąc w kierunku Glinojecka na prostym odcinku drogi rozpoczął manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z jadącą od strony Glinojecka w kierunku Ciechanowa skodą. – W wyniku tego zderzenia Skoda dachowała. 35 – letni kierowca skody doznał obrażeń ciała skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Warszawie,  razem z  nim jechała kobieta w wieku 33 lat oraz 8 miesięczne dziecko. Kierowca VW był trzeźwy. Kobieta oraz dziecko zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

 W trwającej ponad 4 godziny akcji ratowniczej oprócz policjantów i ratowników medycznych brało udział także sześć zastępów straży pożarnej

. – Dotarcie do osoby poszkodowanej znajdującej się wewnątrz pojazdu wymagało usunięcia drzwi oraz słupka przy pomocy narzędzi hydraulicznych. W asyście ratowników medycznych  poszkodowany został ewakuowany na desce ortopedycznej poza pojazd – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

 Ciechanowska Policja kolejny raz zwraca się z prośbą, apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Fot. KPP Ciechanów/KP PSP Ciechanów