Szturm na park w Opinogórze

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że po długim czasie wszelkiego rodzaju koronawirusowych zakazów i obostrzeń – w minioną niedzielę park Muzeum Romantyzmu w Opinogórze przeżył istny najazd amatorów spacerów na świeżym powietrzu i w romantycznym otoczeniu.

Jak poinformował nas dyrektor Muzeum Romantyzmu Roman Kochanowicz – park odwiedziło ok. 800 osób. Konieczne było “kierowanie ruchem”, a największym zainteresowaniem cieszyła się ptaszarnia.

Spacerowicze dopytywali się kiedy będzie otwarty Gościniec Ogrodnika. Dyr. Kochanowicz wyjaśnia, że trwają ustalenia z ciechanowskim Sanepidem w tej sprawie. Nadal zamknięty pozostaje plac zabaw dla dzieci.

Muzeum informuje jednocześnie o otwarciu ekspozycji muzealnych. – Uprzejmie informujemy, iż od dnia 2 czerwca 2020 r. wdrażamy – zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa, w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii COVID-19 – trzecią fazę udostępnienia zespołu pałacowo – parkowego dla odwiedzających, tj. otwarcie wnętrz muzealnych i wystawienniczych” – czytamy na stronie internetowej placówki.

Więcej tutaj: http://muzeumromantyzmu.pl/events/muzeum-otwarte/