Kochać się przede wszystkim – Złote Gody w Sońsku

Przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej medale „Za długotrwałe pożycie małżeńskie” – to odznaczenia, na które pracuje się najdłużej, bo aż ponad 18 tys. godzin, czyli 50 lat. Medale takie wręczono w Urzędzie Gminy w Sońsku.

– Kochać się przede wszystkim, wyrozumiałość, przebaczanie sobie pewnych spraw i optymizmu, życie brać lżej, nie narzekać, nie stękać – mówił jeden z odznaczonych – pan Waldemar Zadrożny. 

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrali: Lech i Jadwiga Daniszewscy (Bieńki-Śmietanki), Jerzy i Helena Domańscy (Sarnowa Góra), Roman Stefan i Agnieszka Alina Kąccy (Komory Błotne), Kajetan Wojciech i Stefania Morawscy (Bieńki-Śmietanki), Waldemar i Maria Zadrożni (Cichawy), Jan i Danuta Zagrodzcy (Ciemniewo), Stanisław Żbikowski (Marusy), który odebrał odznaczenia także w imieniu swej żony Stanisławy – niestety zmarłej już po wydaniu postanowienia prezydenta.

Wójt Jarosław Muchowski uhonorował pamiątkowym dyplomem Stanisławę Janinę Kobyłecką z Soboklęszcza, która z uwagi na śmierć męża, (co miało miejsce przed wydaniem prezydenckiego postanowienia) nie została medalem odznaczona.

Red

Fot. Marek Szyperski