Kontrole autokarów przed wyjazdem na wakacje. W Ciechanowie również

-Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek – informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

W Ciechanowie autokary będą kontrolowane na parkingu przed krytą pływalnią, ul. 17 Stycznia 60 B, w godz. 6:30-8:30. Potrzebę kontroli można zgłaszać pod nr tel. 23 673 12 22.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

-Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji – informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

BRD KGP informuje, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Fot. pixabay.com