Koronawirus w natarciu. Jeden oddział szpitala w Ciechanowie tylko dla pacjentów z covid-19

Od piątku (5 listopada) w oddziale obserwacyjno-zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie leczeni będą tylko chorzy  na covid-19. Na mocy decyzji wojewody mazowieckiego placówka zwiększyła do 19 liczbę tzw. łóżek covidowych.

17 łóżek znajdzie się na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, a dwa – w oddziale intensywnej terapii. By udostępnić oddział obserwacyjno-zakaźny chorym na covid – konieczna będzie reorganizacja.  – Przenosimy i zmieniamy lokalizację pododdziału medycyny paliatywnej, który zmienia lokalizację i zmienia liczbę łóżek z 14 do 9 – mówi dyrektor szpitala Andrzej Kamasa.- Pododdział medycyny paliatywnej zostanie przeniesiony do głównego budynku szpitala.

Podobnie jak w całym kraju – także w powiecie ciechanowskim przybywa osób, u których wykryto koronawirusa. W porównaniu z ubiegłym tygodniem jest to wzrost o 100 proc. 350 osób przebywa na kwarantannie, w tym 100 – w izolacji. Obecnie w ciechanowskich szpitalu przebywa siedmiu pacjentów chorych na covid-19. Jeden z nich leży pod respiratorem.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne