Mazowieccy terytorialsi podpisali porozumienie z Regionalnymi Lasami Państwowymi

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie kontynuować współpracę z leśnikami na rzecz budowania państwa silnego i przygotowanego na stale zmieniające się zagrożenia.

Dzisiaj (29 czerwca) w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mieczysław Gurgielewicz podpisał porozumienie z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Markiem Romanem. Połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi dysponują zarówno żołnierze, jak i leśnicy, znacząco podniesie potencjał obronny Polski.

Dokument konkretyzuje zasady realizowania działań na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. W ramach porozumienia nawiązana zostanie współpraca szkoleniowa, wymiana istotnych informacji oraz doświadczeń, wsparcie techniczne oraz osobowe w sytuacjach kryzysowych. Ponadto żołnierze 5MBOT razem z leśnikami będą realizowali przedsięwzięcia promocyjne i edukacyjne na rzecz lokalnych społeczności.

Płk Mieczysław Gurgielewicz, dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślił, że podpisanie porozumienia z Regionalnymi Lasami Państwowymi jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy. W znaczny sposób usprawni proces szkolenia mazowieckich terytorialsów, którzy do ćwiczeń z zakresu zielonej taktyki wykorzystują tereny lesiste w rejonie odpowiedzialności brygady.

Elżbieta Obrębska, Rzecznik prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 5. MBOT