Policjant musiał uskoczyć przed piratem na motocyklu

Patrol ruchu drogowego zauważył w Mławie motocyklistę wyprzedzającego inne pojazdy na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. – Widząc oznakowany patrol, wydający sygnały do zatrzymania się, motocyklista przyspieszył, zmuszając interweniującego policjanta do odskoczenia na chodnik. Po pościgu został zatrzymany – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Problem przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Napoleońskiej w Mławie zgłaszali użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Wczoraj po południu, pełniący tam nadzór patrol ruchu drogowego, zauważył kierującego motocyklem, który wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych oraz skrzyżowaniach, przekraczając dopuszczalną prędkość. Patrol, używając sygnałów świetlnych oraz tarczy wydał motocykliście polecenie do zatrzymania się. Ten jednak zignorował polecenie i przejeżdżając obok patrolu znacznie przyspieszył, zmuszając jednego z policjantów do odskoczenia na chodnik. Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym. Kilka ulic dalej motocyklista porzucił pojazd i pieszo próbował uciec przed policjantami. Po krótkim, pieszym pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Piratem drogowym okazał się 45-latek z terenu Mławy, który był trzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie. Za niezatrzymanie się do kontroli oraz zmuszenie policjanta do odstąpienia od czynności służbowych grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red