Muzeum Romantyzmu zaprasza na 603. Koncert Niedzielny w Opinogórze

Koncert odbędzie 9 stycznia o godz. w muzealnej Oranżerii o godz. 15. pt. „Wigilijno-noworoczna opowieść”.

Podczas autorskiego koncertu usłyszymy przejmującą poezję bożonarodzeniową, polskie – te znane , a także te nieznane kolędy oraz melodie związane ze Świętami, pochodzące z różnych stron świata, które mają na celu pokazanie przenikania i wzajemnego uzupełniania się tradycji międzynarodowych kultur.

Wystąpią:

Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska – sopran.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową, a także kantatowo-oratoryjną. W roku 2016 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w roku 2017 Złotym Krzyżem Zasługi przez Zarząd Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie. Obecnie dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej.

Wojciech Bardowski – baryton.

Pierwsze szlify jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Swoje umiejętności wokalne doskonalił również  u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl-Górskiej. W 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  W roku 2017 został odznaczony Medalem Pro Patria przez Szefa Urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego festiwalu Pieśni Legionowej.

Krzysztof Jaszczak – fortepian.

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym Sekcja Fortepian oraz dyrygowanie przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce jako kompozytor oraz jako realizator spektakli muzycznych. Jest także pedagogiem – akompaniatorem na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Adam Bardowski – klarnet.

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 3 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Od roku 2021 jest studentem Uniwersytety Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest muzykiem czynnie koncertującym towarzysząc znakomitym artystom polskiej sceny muzycznej.

Cena biletu: 25 zł. Liczba miejsc ze względu na stan epidemii ograniczona. Rezerwacja biletów: 23 671 70 25 lub mr@muzeumromantyzmu.pl