Na Dzień Kobiet do kina “Łydynia”

Dawniej 8 marca z reguły wręczano paniom goździki i pończochy. Na tegoroczne Święto Kobiet – starosta, zarząd i Rada Powiatu Ciechanowskiego zaprosiły mieszkanki powiatu na bezpłatny seans do kina „Łydynia”, na projekcję filmu „Całe szczęście” z Romą Gąsiorowską i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych.

Pierwotnie miał być tylko jeden seans – o 16.30. Po darmowe wejściówki do Starostwa Powiatowego zgłosiło się jednak tyle osób, że odbędzie się także drugi seans – o godz. 18.45. W sumie film obejrzą 772 osoby. — Zainteresowanie było tak duże, że dla wszystkich chętnych nie starczyło biletów mimo, że zorganizowano drugi – dodatkowy seans – informuje Anna Bartołd ze Starostwa Powiatowego i dodaje, że chętnych, którzy pozostali bez biletu starczyłoby na dwa kolejne seanse.

Dla ciechtivi.pl komentuje starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak

Jeżeli kobieta została Starostą Powiatu, to mężczyźni muszą się przygotować na nowe inicjatywy adresowane do kobiet. Jako społeczeństwo jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych stereotypów i tradycyjnego obchodzenia 8 Marca, dlatego postanowiliśmy zmienić zasady i w tym roku, trochę na zasadzie sprawdzianu, obchodzimy Dzień Kobiet nieco inaczej. Pomysł zorganizowania bezpłatnych seansów kinowych dla kobiet z całego powiatu, okazał się wielkim sukcesem i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Postaraliśmy się żeby bilety trafiły do kobiet w każdej gminie powiatu ciechanowskiego. Zależało nam na stworzeniu inicjatywy, która byłaby wydarzeniem adresowanym do kobiet z różnych środowisk, podzieliłam się tym spostrzeżeniem z Panem Wicestarostą Stanisławem Kęsikiem, a on zaproponował kino. Kobiety dodały hasło „… na obcasach” i tak postało nasze powiatowe świętowanie Dnia Kobiet… Wielokrotnie podkreślałam, że zależy mi na spojrzeniu na Powiat jako całość, dlatego każda inicjatywa, którą będziemy realizować będzie adresowana także do gmin ościennych. Poza tym Kobiety z Powiatu Ciechanowskiego są po prostu wyjątkowe, no chyba że mężczyźni uważają inaczej, ale raczej się nie odważą…

Joanna Potocka-Rak, starosta ciechanowski