Na policji zebrano ponad 11 litrów krwi

W ciechanowskiej Komendzie Powiatowej Policji odbyła się II edycja akcji “spoKREWnieni służbą”. – Policjanci, pracownicy cywilni komendy, młodzież z I LO PUL w Ciechanowie, z PWSZ w Ciechanowie oraz mieszkańcy Ciechanowa oddali krew, która niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Wspólnie zebrano ponad 11 litrów krwi – relacjonuje rzeczniczka KPP kom. Jolanta By,. która sama też oddała krew.

To pierwsza zbiórka krwi w tym roku zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie oraz działający przy Komendzie Klub Honorowych Dawców Krwi. Dzisiaj (wtorek, 6 marca) chętnych do oddania krwi było 28 osób.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Z3DybO62RT0[/embedyt]

Zbiórka krwi odbyła się w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków w całym kraju. Akcja „SpoKREWnieni służbą”  rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca miesiąca.  – W tym roku to pierwsza zbiórka krwi zorganizowana w tym roku przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi. Kolejna akcja odbędzie się w czerwcu, na która już dziś serdecznie zapraszamy – mówi kom. Jolanta Bym.