Nadciągają afrykańskie upały, a ponad 40 tys. ludzi Ciechanowa i okolicach nie może pić wody z kranu

Powód? Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ogłosiła 19 czerwca, że w wodzie z ujęcia “Gostkowska” w Ciechanowie należącego do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wykryto pojedyncze bakterie z grupy coli.
Próbki wody zostały pobrane dwa dni wcześniej – w poniedziałek – 17 czerwca.

Ujęcie “Gostkowska” zaopatruje w wodę ok. 45 tys. odbiorców – mieszkańców Ciechanowa (oprócz: osiedla Zachód i ulic Granicznej, Czarnieckiego i Płockiej) oraz wsi: Chruszczewo, Gąski, Grędzice, Kargoszyn, Kownaty Żędowe, Niechodzin, Niestum, Przążewo, Ropele, Rutki Marszewice, Rzeczki – z gminy Ciechanów; Chrzanówek, Chrzanowo, Jałowa Wieś, Kotermań, Przedwojewo, Władysławowo – z gminy Opinogóra Górna, a także Kalisza z gminy Regimin.

PSSE w Ciechanowie komunikuje, że woda została warunkowo uznana za zdatną do spożycia przez ludzi, ale należy ją pić dopiero po przegotowaniu. – Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz do mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Woda może być używana do kąpieli oraz pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń – czytamy w komunikacie.

Trwa dezynfekcja i płukanie sieci.

Fot. Pixabay.com