Narkotyki, papierosy, ścigany

Kilogramy narkotyków, dziesiątki tysięcy papierosów bez znaków akcyzy, sześć osób zatrzymanych, w tym jedna poszukiwana listem gończym.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Mławie i Komendy Wojewódzkiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie rozpracowali grupę wprowadzającą na rynek narkotyki i papierosy bez akcyzy. –  Efektem współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego mławskiej komendy i funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Mławie, było zatrzymanie sześciu osób. Policjanci znaleźli ponad 69 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz narkotyki – relacjonuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP w Mławie. – Przez kilka ostatnich miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mławie, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Mławie, rozpracowywali grupę, która wprowadzała do obrotu narkotyki oraz papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Według ustaleń funkcjonariuszy procederem zajmowało się kilku mężczyzn, a narkotyki mieli przetrzymywać w różnych miejscach. Obrót narkotykami oraz wyrobami tytoniowymi stał się dla nich głównym źródłem dochodu. Pod koniec ubiegłego roku mławscy kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o posiadanie ponad 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości kilkuset tysięcy złotych.

Kilka dni temu mławscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, w powiecie nidzikim (województwo warmińsko-mazurskie) zatrzymali 28-letniego mieszkańca Mławy poszukiwanego listem gończym. – W trakcie zatrzymania „operacyjni” ujawnili ponad 69 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz linię do pakowania i foliowania papierosów w nieoryginalne opakowania. W toku dalszych działań, na terenie Mławy, policjanci zabezpieczyli ponad kilogram metaamfetaminy – informuje mł. asp. Aneta Prusik.

Od listopada ub.r. policjanci zatrzymali do sprawy 6 osób. W ramach śledztwa zastosowano trzy tymczasowe areszty oraz trzy dozory policyjne. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w Mławie.

Fot. KPP Mława