Nie dajemy przyzwolenia na kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości!

Już po raz trzeci przypadkowi świadkowie zatrzymali w Ciechanowie pijanego kierowcę. – Nietrzeźwy kierowca samochodu Iveco Daily został zatrzymany dzięki reakcji mieszkańców Ciechanowa, którzy wykazali się obywatelską godną pochwały postawą – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy KPP w Ciechanowie.

– Wczoraj około godz. 22. w Ciechanowie na ul. Okopowej dzięki reakcji i zgłoszeniu mieszkańców Ciechanowa, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca samochodu Iveco Daily. 40-letni mężczyzna wykonywał dziwne manewry samochodem co wzbudziło u zgłaszających podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Uniemożliwili mu odjazd a następnie przekazali patrolowi Policji. Badanie na zawartość alkoholu wykazała, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile. 40-letni mieszkaniec Ciechanowa został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Bym.

To kolejny w ostatnich dniach przypadek obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. – Apelujemy zarówno do kierowców jak i do postronnych osób by nie stojąc obojętnie uniemożliwiali jazdę za kierownicą tym, którzy spożywali alkohol, by o swych spostrzeżeniach informowali policjantów. Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami – mówi kom. Jolanta Bym.

red

Fot. KWP Radom