Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

– Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący fordem, który podróżował krajową 50-ką. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił pijanemu kierowcy kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (czwartek, 13 października) około godz. 17.30. – Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację, że na ul. Ciechanowskiej w Ojrzeniu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca forda wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, wyprzedził zgłaszającego następnie zajechał mu drogę i o mało nie zepchnął do rowu, kierowca forda miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nim mieszkańca pow. ciechanowskiego. Mężczyzna skutecznie uniemożliwił kontynuowanie jazdy widocznie nietrzeźwemu kierowcy forda i powiadomił Policję – relacjonuje nadkom. Bym. – Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 31-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało około ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek miał już zatrzymane prawo jazdy właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują: Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

red