Od poniedziałku remontowany drugi pas wiaduktu na Płockiej

8 kwietnia drogowcy rozpoczną remont drugiego pasa wiaduktu na ul. Płockiej w Ciechanowie. Kierunek ruchu samochodów się nie zmieni i niestety, zapewne, nie zmniejszą się też korki w godzinach szczytu na objazdach – m.in. przy wjeździe do tunelu na ul. Spółdzielczej.

-Od poniedziałku, 8 kwietnia, około godz. 10.00 kierowcom udostępniony zostanie wyremontowany lewy pas ruchu (patrząc od centrum miasta, w stronę Płocka), roboty przeniosą się natomiast na prawy pas. Zarządca drogi prosi o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Niezmiennie ruch na wiadukcie w czasie remontu odbywa się w jednym kierunku – można wjeżdżać na wiadukt z ulic Sienkiewicza, Tatarskiej i 3 Maja, czyli w stronę Płocka. Wjazd w przeciwnym kierunku jest niemożliwy – kierowcy jadący od strony Płocka w stronę centrum miasta, mogą korzystać z objazdów, skręcając na rondzie na ul. Płockiej w pętlę miejską.

Wojciech Piechuta, kierownik rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Mławie (wiaduktem biegnie droga krajowa nr 60 Kutno-Ostrów Mazowiecka) zapewnia, że prace na wiadukcie zakończą się pod koniec lipca. Wtedy obydwa pasy zostaną otwarte dla ruchu.

Fot. Urząd Miasta Ciechanów