Odszedł Jan Stępkowski. 1952-2011

Zmarł Jan Stępkowski, znany artysta rzeźbiarz, miał 59 lat, mieszkał w Strzegowie. – To wielka strata – mówi Teresa Kaczorowska, prezes Związku Literatów Mazowsza, która z Janem Stępkowskim działała przez wiele lat w ciechanowskim Stowarzyszeniu Pracy Twórczej.

– To wielka strata – mówi Teresa Kaczorowska. – Odejście osoby, która wyrosła z tego ciechanowskiego środowiska. To w Ciechanowie Janek stawiał pierwsze rzeźbiarskie kroki, zbierał nagrody, był związany ze środowiskiem twórców przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. To tutaj zdecydował, że poświęci się sztuce. Jego pracami usiane jest Mazowsze i cała Polska, a także zagranica. Zbierał nagrody m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech. Był twórcą m.in. pomnika Aleksandry Bąkowskiej w podciechanowskiej Gołotczyźnie, a jego chyba największym dziełem jest Droga Krzyżowa w Gietrzwałdzie.

– Był świetnym kolegą i wielkim patriotą – mówi Teresa Kaczorowska. – Pogrzeb odbędzie się w środę 16 marca w kościele w Strzegowie, o godz. 15.

a