Ciechanowskie macki sięgają na Pomorze

Piętnaście osób podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego na Pomorzu.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=DQGWKo91ew0′]

– Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani współpracowali ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, zwaną „ciechanowską”, która działała głównie na terenie województwa mazowieckiego – poinformował portal policja.pl.

 

W akcji wzięło udział 130 policjantów, którzy jednocześnie wkroczyli do mieszkań w Słupsku, Ustce, Szczecinie, Gdańsku i Koszalinie. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im za to do 15 lat więzienia.

– Ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyźni mogą posiadać broń i będą stawiać opór, w działaniach uczestniczyli także policyjni antyterroryści – relacjonuje portal policja.pl. – Synchronizacja działań poszczególnych grup była niezbędna dla powodzenia całej akcji – dzięki temu podejrzani nie mieli czasu ani możliwości, aby ostrzec się nawzajem.

12 osób zostało już tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych prokuratura zastosowała inne środki zapobiegawcze.
Śledztwo w tej sprawie nadzoruje warszawska Prokuratura Apelacyjna. Do tej pory zarzuty usłyszało 61 osób, spośród których 42 trafiło do aresztu. – Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań – czytamy na policja.pl

opr. msz, foto: Robert Horosz, video: Karol Jakubowski

http://www.policja.pl/portal/pol/1/63736/Kolejny_cios_w_grupe_quotciechanowska.html