Papierosowa kontrabanda z ponad milion złotych

– Mławscy kryminalni zajmujący się przestępstwami gospodarczymi, w wyniku prowadzonych ustaleń, w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech podejrzanych o posiadanie znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci przejęli 72 tys. 500 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad miliona zł – poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatów mławskiego i szczycieńskiego (Warmińsko-Mazurskie). Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany na krajowej „siódemce” w Uniszkach Zawadzkich, powiat mławski. – 58-letni mieszkaniec pow. mławskiego, w swoim samochodzie przewoził kartony z papierosami. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu i magazynie policjanci odnaleźli kolejne kartony z tytoniem. Było to ponad 18 tysięcy paczek papierosów różnych marek – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Tego samego dnia, podczas realizacji działań na terenie pow. szczycieńskiego, mławscy policjanci zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych. To mieszkańcy tego powiatu (47 i 60 lat). W samochodzie należącym do 60-latka, budynku gospodarczym i mieszkaniu policjanci odnaleźli ponad 17 tysięcy paczek nielegalnych papierosów.

Zatrzymany 47-latek w swoim domu przechowywał ponad 34 tysiące paczek oraz karton z 4 tysiącami sztuk papierosów z logo znanej marki. – Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mławscy policjanci przejęli kontrabandę, wartą na rynku ponad milion złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie