Patriotycznie w gminie Regimin

W gminie Regimin uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się już dzień wcześniej – 10 listopada – pochodem przez Regimin z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Teofila Lenartowicza w Regiminie.

– Z flagami w rękach i ze śpiewem pieśni patriotycznych na ustach dotarliśmy do kościoła w Lekowie gdzie została odprawiona Msza święta w intencji naszej Ojczyzny – relacjonuje wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska. – Po Mszy św. wspólnie z radnym gminy Regimin Mariuszem Barańskim, dyrektor szkoły Małgorzatą Czernik oraz uczniami złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz na pomniku Adama Rzewuskiego ps. ”Burza”.

Odbyła się też uroczysta akademia przygotowana przez uczniów, podczas której została przedstawiona historia niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. – Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu a także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny – komentuje pani wójt. – Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.

red

Fot. FB Mariola Kołakowska