Pijany, bez prawa jazdy – uciekał przed policyjnym pościgiem

Sceny jak z sensacyjnego filmu miały miejsce w poniedziałkowy wieczór na ulicach Ciechanowa. Kierowca seata nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Uderzył w blokujący radiowóz, a potem uciekał dalej pieszo. Przy próbie przeskoczenia bramy opuszczonej posesji zatrzymali go policjanci.

Policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED namierzyli przekraczającego dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym seata. Gdy zasygnalizowali by się zatrzymał – przyspieszył i zaczął uciekać.

– Podczas ucieczki mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez mundurowych, zajeżdżał drogę nie dając się wyprzedzić. W miejscowości Pęchcin kierujący zaczął gwałtownie hamować chcąc skręcić w lewo, wtedy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożną skarpę. Następnie chciał wycofać pojazd, jednak uderzył w blokujący mu dalszą drogę ucieczki radiowóz. Do kierującego podbiegli policjanci jednak 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska. – Jak się okazało kierujący seatem to 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że jest pijany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu z młodym mężczyzną zostaną wykonane czynności procesowe. Następnie 19-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

red

podkom. Ewa Brzezińska