Podejrzany o handel narkotykami 19-latek na trzy miesiące do aresztu

Zatrzymany przez ciechanowskich policjantów młody mężczyzna podejrzany o narkotykową działalność trafił na trzy miesiące do aresztu. – Stróże prawa zabezpieczyli u niego znaczne ilości środków odurzających, które nie trafią już do odbiorców. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają dalszych zatrzymań – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

– Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali podczas minionego weekendu mężczyznę podejrzanego o posiadanie i udzielanie innym osobom środków odurzających. Wszystko zaczęło się od legitymowania grupy młodych osób w sobotę wieczorem w Glinojecku. Gdy policjanci  znaleźli białą kopertę z zawartością suszu młody mężczyzna zaczął uciekać. 19-letni mieszkaniec Glinojecka szybko został zatrzymany przez kolejny patrol policji, który był w pobliżu – relacjonuje kom. Bym.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego znaleziono znaczne ilości suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana ważąca prawie 52 gramy. W związku z popełnieniem przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymany 19-latek trafił do policyjnego aresztu.

19-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udzielania ich innym osobom w tym osobie małoletniej.

– Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie wnioskował do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec 19-latka tymczasowego aresztowania. Zaakceptowany przez prokuratora wniosek rozpatrzył ciechanowski sąd, który zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla mężczyzny. Za narkotykowy “biznes” grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zajmujący się sprawą policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań – informuje kom. Jolanta Bym.