Policjanci ostrzegają przed fałszywymi informacjami

Policjanci z Posterunku w Regiminie opublikowali komunikat ostrzegający przed fałszywą informacją jako wojska rosyjskie wkroczyły do Polski.

Szanowni Państwo,

Obserwujemy wysyp postów z linkami do FAŁSZYWYCH stron przedstawiających NIEPRAWDZIWĄ informację o wkroczeniu rosyjskiego wojska na terytorium Polski.

Tym razem przestępcy w nieprawdziwych postach informują o nagraniu ukazującym przekraczanie granicy Polski przez rosyjskie wojska.

Nagranie jest oczywiście FAŁSZYWE. Posty są pisane w sposób, który ma na celu wzbudzić w odbiorcy poczucie stresu: zawierają dużo wykrzykników oraz sugestie konieczności robienia zapasów. Dołączany jest do nich link, który kieruje do strony imitującej wpis na Facebooku.

Rzekomy post ma być opublikowany przez profil „Rzeczpospolita Polska” i zawiera materiał wideo. Przy próbie jego obejrzenia, jesteśmy przekierowywani do fałszywej prośby o podanie danych logowania do naszego konta. Przejęte w ten sposób konta wykorzystywane są do dalszej dystrybucji postów w ramach różnych grup na Facebooku.

W tym przypadku ciekawość może być zgubna. Prosimy o ostrożność.