Policjantem się jest zawsze – nawet po służbie

W powiecie ciechanowskim dwóch policjantów, po zakończonej służbie, zatrzymało nietrzeźwych kierowców.

– W niedzielę (12 czerwca) ok. godz. 22.30 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na ul.Powstańców Wielkopolskich policjant garnizonu mazowieckiego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem passatem. Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał 46-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Świadek zdarzenia poruszając się swoim pojazdem zauważył jak kierowca poprzedzające pojazdu jedzie od krawędzie do krawędzi jezdni. Mężczyzna zatrzymał poprzedzający pojazd i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając nietrzeźwemu kierowcy dalsza jazdę. Po czym powiadomił Policję o zaistniałym zdarzeniu. Kierującego volkswagenem poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w jednostce Policji do wyjaśnienia – relacjonuje podkom. Bożena Kuklak z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Drugi przypadek miał miejsce we wtorek (14 czerwca) ok. godz. 2.30 w Targoniach, gmina Regimin. – Policjant ciechanowskiej komendy, będący po służbie, jadąc swoim samochodem zauważył jadące z naprzeciwka renault, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zatrzymał pojazd, uniemożliwiając nietrzeźwemu kierowcy dalsza jazdę. Po czym powiadomił dyżurnego jednostki o zdarzeniu. Kierującego pojazdem renault poddano badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak ustalili policjanci mężczyzna posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów – informuje podkom. Kuklak. – O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim aby nie kierować pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

red