Postawili popiersie Dody na deptaku

W sobotę (28 kwietnia) po południu na ciechanowskim deptaku odsłonięto popiersie Doroty Rabczewskiej. Odbyło się to w trakcie zdjęć do kolejnego programu Szymona Majewskiego – “Szymon na żywo”. Naszym zdaniem doszło do skandalu, bo skandalizujące popiersie odsłonięto na przeciwko pomnika patrona Ciechanowa – św. Piotra Apostoła.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=2m0xeLaaOeI&feature=player_detailpage’]

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=beI0OAKvkPE&feature=player_detailpage’]

Popiersie odsłonił “sam” prezydent Bronisław Komorowski, czyli ucharakteryzowany na głowę państwa aktor. Towarzyszył mu m.in. równie “prawdziwy” “biskup”, a “uroczystość” poprowadził “przedstawiciel” władz Ciechanowa. Przygrywała, w tym wypadku prawdziwa, Miejska Orkiestra Dęta.Zainteresowanie ciechanowian było niezbyt duże. Co warte podkreślenia – zebrani kilkakrotnie pytani, czy w Ciechanowie powinien stanąć pomnik piosenkarki – w zdecydowanej większości odpowiadali, że nie. Przedstawiciele władz Ciechanowa, ci prawdziwi, pytani dzisiaj przez ciechtivi.pl zapewnili, że nic nie wiedzieli o tym wydarzeniu.

Przypomnijmy, że z inicjatywą postawienia w Ciechanowie (na pl. Jana Pawła II) pomnika – rzeźby Dody wystąpił miejscowy artysta plastyk Marek Zalewski. Władza miasta mówią pomysłowi: nie.

Komentarz:

To było po prostu żenujące i niesmaczne. Ciechanowski deptak jest dość długi, by można było taki hapenning urządzić w innym jego miejscu. Tymczasem zrobiono to na przeciwko pomnika patrona miasta (na marginesie: autorstwa Marka Zalewskiego) i to z udziałem fałszywego biskupa. Ciekawe, czy pomysłodawcom starczyłoby odwagi na postawienie tych wielkich, gołych piersi np. przy Pomniku Bohaterów Getta? Ale co tam? Na atakowanie katolików nie trzeba obecnie nawet odrobiny odwagi.

I pytanie do muzyków z ciechanowskiej orkiestry: fajnie się grało przy gołych cyckach? Będzie co wspominać grając np. na procesji podczas Bożego Ciała….

Marek Szyperski

6 komentarzy

 1. a to co? kolejny przejaw obiektywizmu dziennikarskiego Marku?

  1. Author

   Dlaczego? Nie wolno mi skomentować?

 2. Marek tego nie pisze serio – na pewno prowokuje jak Marek Zalewski

 3. Panie Marku, popieram Pana zdanie. To jest żenujace, nawet jesli pominiemy aspekty uczuć religijnych to nie rozumiem, dlaczego zgadzamy się na ośmieszanie Ciechanowa i jego mieszkańców w telewizji, jakby nie było ogólnopolskiej.

  pozdrawiam sedecznie

 4. Nasz Patron mial zone i dwoch synow, wiec piersi kobiece nie byly mu obce ! Super sie bawilem w czasie nagrywania tego odcinka! “falszywy biskup” mi nie wadzi w przeciwienstwie do duchownego pedofila. Biedni atakowni katolicy… ludzie! troche dystansu! A czepianie sie orkiestry o to, ze grala to juz idiotyzm zupelny. Moze Pan, ktory to napisal jest rozgoryczony,ze nie siedzial tak blisko tych cyckow?

  1. Author

   Zdecydowanie wolę piersi żony :) Piękniejsze i co ważne: prawdziwe. Pzdr

Comments are closed.