Powiatowy Święty Mikołaj rozdał pięć tysięcy sztuk słodyczy

Przejechali prawie 400 km, rozdali 5 tys. cukierków i lizaków – Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja może mówić o sukcesie i udanym debiucie.

Wystartowali w miniony piątek. – Zaprzęg przejechał 390 km, rozdano 5000 szt. lizaków i cukierków, odwiedziliśmy ok. 50 miejscowości ( stawaliśmy również w miejscowościach nie zgłoszonych – relacjonuje Anna Bartołd, kierownik wydziału promocji i polityki społecznej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

– Niezapomniane dni,  dzieciaki stęsknione, większość ludzi świetnie reagowała na widok Mikołaja. Pomysł fajny. Jestem za – komentował nam na gorąco Święty Mikołaj.

Mikołajowy Zaprzęg odwiedzał miasta i wsie powiatu w piątek, sobotę i niedzielę. W sobotę pierwszym przystankiem na trasie były Gąski w gminie Ciechanów. W Mikołajowym orszaku oprócz elfów, śnieżynek i reniferów przyjechali także starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak i wicestarosta Stanisław Kęsik. – To bardzo dobry pomysł. Sposób na oderwanie myśli dzieci, ale myślę, że i dorosłych od tej obecnej, trudnej rzeczywistości – powiedział nam wicestarosta Stanisław Kęsik.

Red

Fot. Marek Szyperski