Pożar w Klewkach. Siedem strażackich zastępów w akcji

Dwie i pół godziny siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stodoły w Klewkach, gm. Przasnysz. Na szczęście nie było ofiar.

Pożar wybuchł w poniedziałek (13 sierpnia) Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło o 23.05.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej zastano drewnianą stodołę całkowicie objętą pożarem, krytą blachą. Następnie pożar rozprzestrzenił się na słomę na pokosie znajdującą się na polu obok budynku – relacjonuje asp. Rafał Sekuna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. -Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się obiekt i słomę na pniu oraz niedopuszczeniu do rozprzestrzeniania się ognia na sąsiednie budynki gospodarcze. Po ugaszeniu pożaru dokonano prac rozbiórkowych budynku i przelaniu wszystkich nadpalonych elementów wodą. Na koniec dokładnie przeszukano pogorzelisko – nie znaleziono żadnych osób poszkodowanych.

W akcji brały udział trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Przasnyszu oraz zastępy z OSP: Mchowo, Obrąb, Karwacz, Leszno.

red

Fot. KP PSP Przasnysz.

Film: asp. Adam Mikołajewski