Przekroczył prędkość i liczbę punktów karnych

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali 23-letniego kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. Podczas kontroli okazało się, iż mężczyzna przekroczył także liczbę punktów karnych.

– W minioną niedzielę (24 września) w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd bmw, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/hPo sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że 23-letni ciechanowianin nie powinien wsiąść za kierownicę auta, gdyż ma przekroczony limit punktów karnych. Policjanci ustalili, że poprzedniego dnia mężczyzna spowodował kolizje drogową. Na swoim koncie posiadał również kilka innych wykroczeń w ruchu drogowym – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie. – Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 400 zł oraz 7 punktami karnymi. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów. Teraz 23-latek będzie musiał poczynić stosowne kroki w celu odzyskania uprawnień.

Warto pamiętać, że: kierowcy, który dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego oprócz mandatu karnego przyznawane są punkty karne od 1 do 15; po przekroczeniu limitu  24 punktów karnych następuje zatrzymanie prawa jazdy (20 punktów dla kierowców z prawem jazdy poniżej roku); po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu, a prawo jazdy może odzyskać po zdaniu egzaminu sprawdzającego jego umiejętności. To taki sam egzamin, który zdają kandydaci na kierowcę. Zdać trzeba zarówno część teoretyczną,  jak i praktyczną.

red