Remont ul. Opinogórskiej rozpoczęty. Ulica zamknięta dla ruchu

Rozpoczął się remont ul. Opinogórskiej w Ciechanowie. Ulica została zamknięta dla ruchu pojazdów. Jak poinformował nas Sebastian Piętka z firmy Koptrans – utrudnienia w ruchu potrwają do grudnia. 5,6 mln zł dofinansowania do tej inwestycji władze Ciechanowa otrzymały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– W pierwszej kolejności wykonana będzie kanalizacja deszczowa, co umożliwi właściwe odwodnienie drogi. Następnie ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Inwestycja obejmie wykonanie zjazdów indywidualnych na posesje, zjazdów publicznych, budowę 2 zatok dla autobusów i pętli autobusowej. W pasie drogowym wykonane zostaną nasadzenia zieleni – zapowiadała wcześniej rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Powstanie też nowy, kolejny już w mieście, ciąg pieszo-rowerowy. Zostanie włączony do sieci rowerowej w ul. Kąckiej, która prowadzi do Opinogóry Górnej, gdzie w ubiegłym roku zamontowano stację Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. W ramach rozbudowy ul. Opinogórskiej powstanie też nowe energooszczędne oświetlenie. Remont będzie wymagał usunięcia kolizji z siecią elektroenergetyczną i wodociągową. Przy ogrodach działkowych miasto stworzy 56 miejsc parkingowych dla działkowców.

Przy ul. Opinogórskiej znajduje się duży kompleks ogródków działkowych „Sona”. Sebastian Piętka zaapelował do działkowców o dojazd do ogródków od strony centrum handlowego we Władysławowie.

Red

Fot. Sebastian Piętka