Straż Pożarna. Komendanci poszli na emeryturę

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Piotrowski i jeden z jego zastępców st. bryg. Tomasz Cybul odeszli na emeryturę. Uroczysta zbiórka, na której ich pożegnano odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

– Najważniejszą częścią uroczystości było uroczyste pożegnanie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Piotrowskiego ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Nadbryg. Jarosław Piotrowski w ciepłych słowach podsumował swoją służbę w garnizonie mazowieckim PSP, wspominając także o jednostkach organizacyjnych PSP, w których uprzednio pełnił służbę: o Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie oraz Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Wspomniał również, że miał to szczęście i przywilej, iż był świadkiem i uczestnikiem tego, jak Państwowa Straż Pożarna powstawała i jak stawała się profesjonalną, wyspecjalizowaną i nowoczesną formacją, jaką jest dzisiaj – czytamy na stronie KW PSP.

Przypomnijmy, że nadbryg. Jarosław Piotrowski na stanowisku komendanta wojewódzkiego zastąpił ciechanowianina nadbryg. Jarosława Nowosielskiego.

Red

Fot. KW PSP w Warszawie/Od lewej: st. bryg. Tomasz Cybul, nadbryg. Jarosław Piotrowski