Szwajcarzy zatańczyli w “Kombatancie”

22. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Kupalnocka 2013 zaczyna się “rozkręcać”. Wczoraj (środa, 3 lipca) przed mieszkańcami DPS Kombatant w Ciechanowie zaprezentował się zespół „Schweizer Volkstanzgruppe Rund Ur Bern” ze Szwajcarii.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=nnH_SIiCu-8′]

Natomiast w DPS na ul. Kruczej wystąpili artyści z meksykańskiego „Compañia Folklórica Orizaba”. Przypomnijmy, że koncert galowy 22. Kupalnocki w Ciechanowie już w sobotę 6 lipca o godz. 20. na zamkowych błoniach. Oprócz artystów z Szwajcarii i Meksyku wystąpią także zespoły z Polski, Węgier i Serbii. A również w sobotę 6 lipca o 16. w Regiminie na szkolnym boisku zaprezentuje się zespół z meksykańskiej Orizaby.

Program Dnia Galowego w Ciechanowie:

– godz. 18.00 – spotkanie organizatorów festiwalu i artystów z Ambasadorem Szwajcarii Lukasem Beglingierem w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz,

godz. 18.30 – otwarcie wystawy fotograficznej „Szwajcarskie impresje”, użyczonej przez Ambasadę Szwajcarii w Warszawie trzech artystów ze Szwajcarii: Christofa Sondereggera, Roberta Böscha, Christofa Schuerpfa,

godz.19.00 – korowód zespołów ulicami miasta na Błonia Zamkowe w Ciechanowie (wyjście z PCKiSz),

godz. 20.00 – Koncert Galowy na Błoniach Zamkowych w Ciechanowie. Prowadzi Wojciech Heliński. Wystąpią zespoły z Meksyku, ze Szwajcarii, Serbii, Węgier i Polski.