To kierowca fabii potrącił śmiertelnie?

Śledczy ustalili podejrzanego w sprawie śmiertelnego potrącenia dwuletniego Oliwiera w Obiecanowie k. Makowa Mazowieckiego. To 63-letni mieszkaniec powiatu makowskiego.

To użytkownik samochodu skoda fabia, którego zatrzymano – jak podaje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, na podstawie zapisów z monitoringu i kamer zamontowanych w samochodach przejeżdżających 23 lutego ok. godz. 18. przez Obiecanowo, kiedy to doszło potrącenia, na drodze krajowej nr 57. Zatrzymany został przekazany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, prowadzącej śledztwo w tej sprawie.

Przypomnijmy, że dwuletni chłopiec bez wiedzy opiekunów wyszedł z domu. Rannego, na poboczu drogi krajowej nr 57, znalazł go tata. Niestety chłopczyk zmarł w szpitalu w Makowie Mazowieckim. Podczas badania sekcyjnego biegły stwierdził złamanie kości czaszki, stłuczenie skroni, otarcia naskórka głowy i prawego stawu skokowego oraz pourazowy obrzęk mózgu. Obrażenia te są obrażeniami przyżyciowymi i mogły powstać w następstwie uderzenia chłopca od tyłu przez elementy nadwozia samochodu i upadek na podłoże. Natomiast bezpośrednią przyczyną zgonu Oliwiera był ciężki uraz czaszkowo – mózgowy.

red