Traktor zderzył się z mercedesem

Rolniczy ciągnik i mercedes zderzyły się dzisiaj (wtorek, 4 czerwca) rano w Kaliszu, gm. Regimin. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Gdy na miejsce wypadku dotarli strażacy z OSP Szulmierz zastali tam ciągnik rolniczy z uszkodzonym przodem, który blokował jeden pas ruchu drogi wojewódzkiej. – Drugi pojazd uczestniczący w wypadku: mercedes klasy A z uszkodzonym przodem znajdował się poza obszarem jezdni w przydrożnym rowie – relacjonuje oficer prasowy KP PSP w Ciechanowie mł. kpt. Damian Kołpaczyński. – Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy. Opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzielenie kpp osobom poszkodowanym. Odłączono akumulatory w pojazdach i zebrano sorbentem rozlewisko oleju napędowego i silnikowego, które wyciekły z ciągnika rolniczego. W tym samym czasie obaj mężczyźni poszkodowani w wypadku trafili do karetek ZRM. Po wstępnej diagnozie obu mężczyzn zabrano na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. Po zakończeniu prac grupy dochodzeniowo-śledczej z KP Policji w Ciechanowie strażacy uprzątnęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Pojazdy zabrały pomoc drogowa. W działaniach trwających 43 min. udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

Fot. KP PSP Ciechanów